preloader

Bölgesel Zayıflama

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
bölgesel zayıflama

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Vücudun belirli bölgelerinde bulunan yağ birikimlerinin yok edilmesi işlemine bölgesel zayıflama denir. Kilo problemi olmayan ancak basen, bacak ve karın bölgesinde fazla yağ birikimi olan kişiler için geliştirilmiş tekniklerdir. Uzun süren diyetler ve ağır egzersizlere rağmen bu bölgelerde bulunan yağ hücreleri dirençli olduğu için yok edilemez. Özellikle genetik olarak basen bölgesi sorunlu olan kişiler bu konuda en mağdur olan kişilerdir.

Önceki yıllarda sadece kadınlar tarafından tercih edilen bu uygulamalar günümüzde erkekler tarafından da talep görür. Estetik ve fit bir görüntüye sahip olmak amacı ile bu işlemlere başvurulur. Kadınlarda bölgesel yağ birikimleri daha sık görüldüğü için hasta yoğunluğu kadınlardan oluşur. Estetik olarak kötü bir görüntü oluşturmasının yanında bu yağlar insan sağlığı için de risk oluştururlar.

Karın bölgesinde biriken yağlar tip 2 diyabet hastalığını tetikler. Ailede bulunan diyabet hastalığının gelişmesini engellemek adına göbek çevresindeki yağlanmaya hemen müdahale edilmelidir. Hamilelik, yanlış beslenme, hareketsiz yaşa ve genetik yatkınlık yağ depolarını artmasının başlıca nedenleridir.  Bölgesel zayıflama teknikleri sayesinde bu yağ hücrelerinden kısa sürede ve en konforlu şekilde kurtulabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Nasıl Olur?

Diyet ve egzersize rağmen yağ hücrelerinden herhangi bir tepki alınamadığı zaman uzman bir hekime giderek tedavi düzenlenebilir. İlk olarak kişinin cildinin geçirgenliği ve yağ hücrelerinin kalınlığı belirlenir. Bu kriterler doğrultusunda en iyi cevap verecek yöntem belirlenir. Isıtma ve soğutma sistemli cihazlar yardımı ile yağ hücreleri parçalanır. Bazı tedavi tekniklerinde parçalanan yağ hücreleri liposuction uygulaması ile alınırken bazılarında vücudun sindirmesi beklenir.

Kullanılan tekniğe göre seans sayısı belirlenir. İstenilen vücut ölçülerine ulaşmak için düzeli ve disiplinli bir şekilde tedaviye uyum sağlanmalıdır.  Tedavi periyotlarına eksiksiz randevu gününde gidilmelidir. Sağlıklı kilo vermek ve fit görüntüye ulaşabilmek için doğru teknik ve tecrübeli hekimler tarafından uygulanmalıdır.

Yağ hücrelerinin azalması sağlanırken aynı zamanda cildin sıkılaştırılması çok önemlidir. Aksi halde zayıflama işlemi sırasında cildin sarkma riski görülür. Uygun cihaz yardımı ile yağ hücrelerinin parçalanması esnasında cilt elastikliği ve kolajen uyarımı artırılmalıdır. Bölgesel zayıflama işlemi yapılırken kişinin kilosu mutlaka dikkate alınmalıdır. Kiloya bağlı olarak seans sayısı hesaplanmalı ve gerek görülürse 6 ay sonunda işlem tekrarı önerilmelidir.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Ultrashape, soğuk lipoliz, karboksiterapi, mezoterapi ve radyofrekans tekniği bölgesel inceleme için kullanılan işlemlerdir. Ultrashape uygulaması ile bölgesel olarak biriken yağ dokuları hedeflenir. Çevre dokulara herhangi bir zarar vermeden 4 santimetreye kadar incelme garantisi veren bir işlemdir. Ultrason dalgaları kullanıldığı için işlemin herhangi bir yan etkisi yoktur.

Soğuk lipoliz işlemi içerisinde solüsyon bulunan enjektörler yardımı ile gerçekleştirilir. Mikro iğneler yardımı ile yağ hücrelerini yıkıma uğratacak olan maddeler cilt altı tabakasına enjekte edilir. Bölgesel zayıflama teknikleri içerisinde en sık tercih edilen yöntemidir. Yağlanmanın fazla olduğu bölgelerde etkisi kısa sürede görülür. Özellikle basen bölgesindeki inatçı yağ hücrelerine karşı etkilidir. Karboksiterapi uygulamasında içerisinde saf karbondikoksit gazı bulunan cihaz kullanılır. Kanbondioksit gazı verilen bölgede kan dolaşımı hızlanır ve bu sayede yağ hücrelerinin yıkımı gerçekleştirilir.

İçerisinde enzim ve minerallerin bulunduğu mezoterapi solüsyonu kişiye özel olarak hazırlanır. Hazırlanan bu solüsyon kalça ve basen bölgesinde yer alan yağ depolarına enjekte edilir. İçerdiği enzimler sayesinde yağların parçalanmasını sağlar. İşlem sonuçları 2 hafta içerisinde gözle görülür sonuçlar verir. Kişinin kilosuna ve basen çevresine göre ek seanslar düzenlenir. İki seans arası genellikle 4-6 hafta olarak belirlenir. Bölgesel zayıflama işleminin kalıcılık süresi kişiden kişiye değişiklik gösterir.

Kişinin işlem sonrası beslenme düzenine dikkat etmesi ve düzenli egzersiz programlarını uygulaması gerekir. Zayıflatılan alanlarda tekrar yağ birikimi söz konusudur. Özellikle yediklerine ve porsiyonlarına dikkat etmeyen kişiler için kısa sürede tekrar yağ birikimi görülür. Özellikle basen bölgesinde yağ biriken kişiler genetik olarak bu duruma yatkındır.

Bölgesel Zayıflama Aletleri

Koşu bandı, power plate, zayıflama kemeri ve korse gibi aleter bölgesel zayıflama işlemi için sık tercih edilen aletlerdir. Genellikle spor salonunda bulunan ve düzenli spor yapan kişiler tercih eder. Yoğun iş temposu ve koronavirüs gibi bulaşıcı hastalıkların etkin olduğu günümüzde insanlar bu aletleri satın alarak evlerinde kullanır. Ancak artan kur farkı nedeni ile aletlerin maliyeti çok yükselmiştir.

Aletler yardımı ile yağ yakımını sağlamak için haftada en az 4 gün disiplinli bir şekilde çalışmak gerekir. Aletle çalışmalarda yanlış bir hareket sonucunda sakatlanama riski yüksektir. Bu nedenle uzman spor hocalarından dersler alarak bu aletlerin doğru ve etkili kullanımı öğrenilmelidir. Aksi halde istenmeyen sakatlanmalar yaşanabilir. Alet yardımı ile istenilen vücut formuna ulaşmak için en az 1 sene düzenli çalışılmalı ve beslenme düzenine dikkat edilmelidir.

Yoğun çalışma temposu olan ve uzun süre spor yapamayan kişiler için tavsiye edilen aletler değildir. Özellikle beslenme düzenine dikkat edemeyen ve sağlıklı beslenme alışkanlığı olmayan kişiler için bu aletlerin kullanımı ters etki yapabilir. Bu nedenle bilinçli ve doğru kullanımları çok önemlidir.

Bölgesel Zayıflama Hareketleri Hangileridir?

Şınav, mekik ve squat hareketleri gibi hareketler gün içeresinde çok rahat uygulanabilen ve ekstra ekipman gerektirmeyen hareketlerdir. Bu hareketler bölgesel yağlardan kurtulmak için etkilidir. Hareketlerin etkisi uzun sürede ve düzenli uygulandığı zaman ortaya çıkar. Mekik ve şınav hareketler yemekten 1 saat sonra uygulanmalıdır. Haftanın her günü yapılabilir. Karın ve bel gölgesinde biriken yağlar için etkilidir.

Doğum sonrası karın bölgesinde kalan yağ birikimleri vardır. Lohusalık dönemi geçtikten sonra düzenli mekik çekme işlemi ile bu yağ depoları yok edilebilir. Mekik sonrası korse kullanımı ile yağların daha hızlı parçalanması desteklenebilir. Squat uygulaması kalça ve basen bölgesi için etkilidir. Kalçada bulunan yağ depolarını parçalarken aynı zamanda kalçaya yeni şeklinin oluşması için yardım eder.

Bölgesel Zayıflama Avantajları Nelerdir?

Doğru teknikler kullanılarak uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen bölgesel zayıflama işlemleri kişilere büyük avantajlar sunar. Özellikle yeni teknolojiye sahip cihazlar kullanıldığında çok kısa sürede etkili bir sonuç alınır. Zayıflama tekniklerinin kişilere sağladığı avantajlar;

  • İnatçı kilolardan kısa sürede kurtulma fırsatı verir.
  • Ağrı ve acı hissi olmadan konforlu bir şekilde yağ yakımı sağlar.
  • İyileşme sürecine gerek duyulmaz ve kişi günlük hayatına devam edebilir.
  • Kısa sürede tamamlanması nedeni ile iş yerinden izin alınmasına gerek kalmaz.
  • Kimyasal ürünler kullanarak zayıflama işleminden kurtarır.

Yeni cihazlar ve donanıma sahip kurumlardan alınan tedaviler kısa sürede etkili olabilir. Uzun süren diyetler yüksek maliyetlere sahiptir. Uygun fiyatlara zahmetsiz ve sorunsuz bir şekilde bölgesel incelme işlemi yapılabilir.  Estetik kaygılar nedeni ile uygulanan bu işlemin medikal avantajları da bulunur. Kan dolaşımının hızlanması nedeni ile vücudun hasarlı olan farklı hücreleri de kendini yenilemesine yardımcı olur.

Bölgesel Zayıflama Göbek

Kadın ve erkeklerin ortak sorunu göbek bölgesinde biriken yağlardır. Doğum sayısının fazla olması, genetik olarak alınan kiloların göbek bölgesinde birikmesi, yaşın ilerlemesi ve hareket kısıtlılığı gibi nedenlerden dolayı en kolay yağ depolanan alan göbek bölgesidir. Diyet, egzersiz ve bölgesel zayıflama teknikleri ile bu yağlardan kurtulmak mümkündür.

Zaman tasarrufu günümüzde büyük önem taşır. Yoğun çalışma hayatı, sosyal aktivitelere zaman ayırmak ve zamanı doğru kullanmak için uzun süren egzersizlere vakit ayırmak mümkün değildir. Bu nedenle doğru teknikler ile zaman tasarrufu yapabilir ve hayalinizdeki fit görüntüye ulaşabilirsiniz.

Erkeklerde fit görünmenin ilk şartı karın kaslarının belirgin olması olarak algılanır. Göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için egzersiz yaparken aynı anda karın kaslarının sıkılaşması ve güçlendirilmesi de gerekir. Yeni teknolojiye sahip olan cihazlar sizin için bu işlemleri kısa sürede gerçekleştirebilir. Cilt altında biriken yağ hücreleri parçalanırken aynı zamanda cilt sıkılaşması ve kasların güçlendirilmesi adımları da uygulanır.

G5 Bölgesel Zayıflama

Öze masaj hareketleri ile titreşimler göndererek cilt altında biriken yağların yakılması işlemine G5 bölgesel incelme denir. Masaj hareketleri dokulara giden kan miktarının artmasını ve hızlanmasını sağlar. Bu sayede doku üzerinde bir sıcaklık artışı oluşur. Sıcaklık artışı yağ hücrelerinin ısınarak parçalanmasına ve erimesini sağlar. Özel cihaz sayesinde belirli bir süre aynı bölgeye gönderilen ritmik hareketler sayesinde etkili bir tedavi tekniği uygulanır.

G5 zayıflama cihazı sayesinde vücutta toplanan ödem de atılır. Zayıflama ile birlikte sıkılaşma işlemi de gerçekleştirilir. İşlem süresi her bölge için ortalama 30 dakikadır. Hamilelik sonrasında karın bölgesinde kalan kırışıklılar ve deri sarkmaları içinde etkili bir yöntemdir. Tek bir cihaz sayesinde zayıflama, sıkılaşma ve cilt kırışıklıklarından kurtulmak mümkündür. Bu avantajı elde etmek için kaliteli hizmet sunan kurumlar ile görüşmelisiniz.

Kadınların cilt yapısı erkeklere oranla daha gevşektir. Bu nedenle kilo alıp vermeye bağlı olarak selülit oluşumu görülür. Özellikle yaz aylarında giyilen ince kıyafetlerden selülit görüntüleri belli olur. Kişinin kendisine olan özgüveninin azalmasına ve rahat giyinememesine neden oluğu için selülit tedavi yapılmalıdır. G5 cihazı ile ortalama 2 seans sonucunda bu sorundan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Yorumları

Beslenme ve yaşam tarzına bağlı olarak alınan kiloların kısa sürede verilmesi için teknolojik yöntemler geliştirilmiştir. İlk başlarda insanlar bu yöntemleri güvenmezken günümüzde çok sık tercih edilmektedir. Uzun uğraşlar sonucunda kilo veremeyen kişiler bölgesel zayıflama tekniklerini kullanarak istedikleri vücut formuna kavuşabilirler. Bu işlemleri yaptıran kişilerin yorumları genellikle memnuniyetlerini belirtiyor. Doğru teknik ve donanımlı kurum seçimi yapıldığı sürece her zaman avantajlı işlemler yapılabileceğini belirtmişlerdir.

Daha önceden işlem yaptıran kişilerin yorumlarını okuyarak sizler için uygun olan teknikler ve işlem süreci hakkında bilgi sahibi de olabilirsiniz. Hızlı kilo alan ancak kilo verme sürecinde zorluk yaşayan herkes bu uygulamaları tercih ederek depolanan yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Fiyatları 2022

Kullanılan cihazın türü, cihazın özellikleri, işlem süresi, hekimin tedavi ücretleri ve işlemi yapan kliniğin kendi fiyat politikası önemlidir. Cihazlar genellikle yurt dışından ithal edilen ürünler olduğu için kur farkı da fiyatlar üzerinde etkilidir. Güzellik merkezleri tarafından verilen hizmetlere dahildir.  Bu nedenle işlem komplikasyonları ile karşılaşma ihtimali yüksektir. Cerrahi operasyon olmasa bile medikal estetik alanına giren bu işlemlerin mutlaka hekim tarafından yapılması gerekir.

İşlem fiyatları hakkında detaylı bilgi alırken kurumda yapılan önceki uygulamaların sonuçları mutlaka incelenmelidir. Komplikasyon gelişip gelişmediği ve işlemi yaptıran kişilerin önceki ve sonraki fotoğrafları istenebilir. Bölgesel zayıflama işlemi ve fiyatları hakkında bilgi edinmek için bizleri ziyaret edebilirsiniz.

Yorumları Görüntüle

Kişiye Özel Uygulamalar

Etre Clinic

Kişiye Özel Uygulamalar, Lazer Epilasyon, Bölgesel İncelme, Dolgu Uygulamaları, Ultherapy ile Ameliyatsız yüz gençleştirme, Velashape III ile vücut şekillendirme…

Bizi Takip Edin

Sohbeti Başlat
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Hoşgeldiniz,
Bölgesel Zayıflama hakkında bilgi almak istermisiniz ?