Dr Rabia Türkmen, 1993 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Mecburi hizmet ve ardından çeşitli sağlık kuruluşlarında hekim olarak çalıştı. Dr Rabia Türkmen Aile hekimi olmasının yanısıra Saglık ve Turizm hekimliği, İşyeri Hekimliği sertifika programlarını da tamamlamıştır.

2003 yılında başlamış olduğu medikal estetik egitimleri ve sertifika programlarının ardından, Mart

2005 tarihinde Paris’te Enseignement İnternational de Mesotherapie egitimini Dr Le Coz’dan almıştır.

2011 yılında katıldığı Turkish Medical Ozone Association tarafından verilen Ozon Tedavileri kursunu tamamlayarak, klinik hizmetlerine eklemiştir.

Her yıl katıldığı IMCAS (International Master Course On Aging Skin ) ve AMWC (Antiaging Medicine World Congress); bunların dışında çeşitli yurtiçi ve yurtdışı kongrelerle mesleki gelişimini takip etmektedir.

Dönemler halinde katıldığı klinik uygulama toplantılarında Dr Mauricio De Maio ‘dan ileri enjeksiyon teknikleri; Dr Ciro Accordo ‘dan Happy Lift uygulama teknikleri ögrenmiş ve uzun yıllardır uygulamaktadır. Periorbital area enjeksiyon teknikleri konusunda katıldığı Dr Koen De Boulle ve Dr Raj Acquılla’nın klinik deneyimleri toplantılarında edindigi yeni tecrübe ve deneyimleri klinigine getirmiştir.

2012 yılından bu yana kadının iş hayatına katkısının artırılmasını desteklemek ve toplumdaki misyonunu yerine getirmek adına KAGİDER içerisinde bulunmaktadır.