preloader

DOLGU UYGULAMALARI

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
blank

Estetik amaçla bayanların en çok tercih etiği yöntemlerden olan dolgu uygulamaları, burun kenarları, yanaklar, çene bölgesi, dudak hacimlendirilmesi  , yüzdeki  asimetrilerin giderilmesi veya  kırışıklıkların giderilmesi amacı ile uygulanabilmektedir. Özellikle aşırı güneş ışınlarına maruz kalma kaynaklı meydana gelen kırışıklıkların genç yaşlı fark etmeden herkeste olduğu düşünülürse dolgu uygulamalarının da bu alanda en çok tercih edilen uygulamalardan olduğu ortaya çıkmaktadır. Yüzü yeniden şekillendirmek için yapılan uygulama son derece kolay bir şekilde yapılmaktadır. Cilt altına geçici olarak verilen bazı maddeler sayesinde ciltte düzelmeler ve çok daha doğru görünümler meydana gelmektedir.

Dolgu uygulamaları yapılmadan önce hastaya mutlaka bölgesel olarak anestezi içeren kremler uygulanmaktadır. Uygulanan bu kremin etkisini göstermesi için kısa bir süre beklenildikten sonra dolgu işlemi uygulanabilmekte ve hasta herhangi bir acı ya da ağrı hissetmemektedir. Botulinum Toksin uygulamasında olduğu gibi dolgu uygulamasında da kullanılan hyaluronik asit, alerji riski olmayan ve son derece güvenilir bir maddedir. Bunun dışında yağ dokusu ile de bazı bölgeler dolgu işlemi ile doldurulabilmektedir. Örneğin; burun ve ağız çevresinde meydana gelen çökmeler HYALURONİK ASİTLE  ile kolaylıkla doldurulabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra göz kapağı nedeni ile kaşlarının düşük görünmesinden şikayetçi olan bayanlar da dolgu uygulaması sayesinde hem göz kapaklarının düşüklüğünden kurtulabilir hem de bu sayede kaşlarının daha kalkık ve doğru bir görünüme ulaşmasını sağlayabilmektedir.

Dolgu uygulaması yaklaşık olarak işleme göre 15 ile 30 dakika kadar sürmektedir. Uygulama sonrasında hastalar günlük hayatlarına devam edebilir ve uygulamanın yapıldığı bölgede herhangi bir ağrı meydana gelmez. Ancak çok nadir de olsa bazı hassas ciltlerde hafif kızarıklıklar ve şişlikler meydana gelebilmektedir. Bu durum son derece normal olup en fazla 2 gün içerisinde normale dönmektedir. İşlemlerin kalıcılığı ile yine kişiden kişiye göre değişiklik göstermekle birlikte 6 ay ile 12 ay arasında değişmektedir. Bu süre uygulamanın yapıldığı bölge ile de oldukça ilgilidir.

Yorumları Görüntüle

Kişiye Özel Uygulamalar

Etre Clinic

Kişiye Özel Uygulamalar, Lazer Epilasyon, Bölgesel İncelme, Dolgu Uygulamaları, Ultherapy ile Ameliyatsız yüz gençleştirme, Velashape III ile vücut şekillendirme…

Bizi Takip Edin

Sohbeti Başlat
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Hoşgeldiniz,
DOLGU UYGULAMALARI hakkında bilgi almak istermisiniz ?