preloader

FRAKSİYONEL CO2 LAZER

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
blank

Ciltte meydana gelen kırışıklıklar ve yaşa bağlı olarak oluşan lekelenmeler Fraksiyonel lazer uygulamaları sayesinde kolay bir şekilde giderilebilmektedir. Yeni bir teknoloji olan Fraksiyonel lazer uygulamasının en önemli özelliklerinden biri cildin en üst katmanına asla zarar vermez ve tedavi işlemini cilt alt katmanlarında gerçekleştirir. SmartXIDE DOT Fraksiyonel Lazer, ciltte bulunan kolajenlerin yenilenmesine yönelik olarak geliştirilmiş olan bir sistemdir. Bunun yanı sıra daha önceleri geliştirilmiş ve piyasaya sunulmuş olan Er:Glass ve Er:Yag lazerlerinin dalga boylarının oldukça kısa olması nedeni ile cildimizin alt katmanlarına yeterince ulaşamamaktadır. Bu nedenle de uygulamanın etkisi bu karbondioksit Fraksiyonel Lazerler kadar etkili değildir.

Fraksiyonel lazer uygulamasında ışınların cilt altında ne kadar derinliğe ulaştıkları kesin olarak bilinebilmektedir. Ancak diğer işlemlerde bu derinlik belli değildir. Bu da karbondioksit  Fraksiyonel CO2 Lazer uygulamasının önemli ayrıntılarından biridir. Üstelik uygulama sonrasında iyileşme süresi de oldukça kısadır. Cilt yenileme, boyun ve dekolte bölgesinde kırışıklıkların giderilmesinde, genital bölge estetiğinde ve el üzerinde yaşa bağlı olarak meydana gelen kırışıklıkların da giderilmesinde uygulanmaktadır. Bunların yanı sıra özellikle  ciltte meydana gelen sivilce izleri ve yanık izlerinin de görünümünün düzeltilmesinde oldukça etkili bir yöntem olan karbondioksit fraksiyonel lazer ; kötü iyileşmiş ameliyat izleri ,kesi izlerinin ve cilt çatlaklarının  da  tedavisinde kullanılması tercih edilen uygulamalar arasında yer almaktadır. Bu da demek oluyor ki bu yöntemin etkisi oldukça büyük olmaktadır.

Uygulama esnasında ciltte yama ve acı hissi meydana gelebilmektedir. Bu nedenle de uygulama lokal anestezi içeren kremler uygulanarak gerçekleştirilir. Seans sayısı ise uygulamanın gücüne ve yapılacak olan işlemin derinlik ayarlarına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Ancak örnek vermek gerekirse kırışıklık tedavisinde 1-2 seans yeterli olurken, derin sivilce ve akne izlerinin tedavisinde ise seans sayısı 4-5  seansa kadar çıkabilmektedir. İşlem sonrasında ciltte herhangi bir pansumana neden olmaz ancak ilk  gün cltte kızarıklıklar ve ödem meydana gelebilmektedir. Yaklaşık bir hafta kadar ciltte kabuklanmalar olur ve hasta isterse uygulama ardından 3 gün geçtikten sonra kozmetik ürünler ile makyaj yapabilir.

Uygulama Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • En az 1 ay süre ile güneş ve solaryumdan uzak kalınmalı.
  • Aspirin, doğum kontrol hapları, retinoid içeren ilaçlar  alınmamalıdır.
  • Peeling gibi cildi tahriş edebilecek uygulamalardan kaçınılmalıdır.
  • Uçuk problemi var ise mutlaka ilaç kullanılmalıdır.
  • İşlem hamilelere kesinlikle uygulanmamalıdır.
  • Ödem ve ağrıyı  azaltmak için soğuk kompres yapılabilir.
  • Cilt nemli ve mutlaka temiz tutulmalıdır.
  • Güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.

Yorumları Görüntüle

Kişiye Özel Uygulamalar

Etre Clinic

Kişiye Özel Uygulamalar, Lazer Epilasyon, Bölgesel İncelme, Dolgu Uygulamaları, Ultherapy ile Ameliyatsız yüz gençleştirme, Velashape III ile vücut şekillendirme…

Bizi Takip Edin

Sohbeti Başlat
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Hoşgeldiniz,
FRAKSİYONEL CO2 LAZER hakkında bilgi almak istermisiniz ?