preloader

GENÇLİK AŞISI

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
blank

(Gençlik Aşısı) Nedir ve Nasıl Uygulanır?

IAL-system uzun etkili medikal-kozmetik bir tedavidir. IAL-system cilde nem kazandırmak ve elastikiyetini arttırmak amacıyla uygulanan hayvansal olmayan hyaluronik asittir. Cilt altına çok ince iğne ile uygulanan enjeksyonların etkisi hemen görülmeye başlamakla birlikte  asıl etki  2-3  ay sonra hissedilir.
Yaşlandıkça cildimiz  kollajenini , kollajenin yapı taşı olan hyaluronik asidi  ve yağ dokusunu kaybeder. Bu da derinin sarkmasına ve kırışıklık ve derin cizgilerin oluşmasına neden olur. Hyaluronik asit, cildimizin genç kalmasında çok önemli bir rol oynar. Hyaluronik asit cildin nemli kalmasını sağlarken kollajen üretimini tetikleyerek cilt sıkılığını ve canlılığını arttırır. Hyaluronik asit aynı zamanda anti-oksidan etki gösterek cildimizi serbest radikallerin zararlı etkilerine karşı korur. Böylece cildin yaşlanması gecikir. Bu nedenle yapılacak hyaluronik asit enjeksyonları için “Gençlik Aşısı” terimini kullanmak yanlış olmaz.

HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR: 

Tüm yüz, boyun, dekolte ,el üstleri, göz etrafı ve ağız kenarlarına uygulanır.
Tedavi Hangi Aralıklarla ve Kaç Kez Uygulanır ?
30-35 yaşlarındaki kişilerde cilt elastikiyeti henüz  bozulmadığından özellikle nem kazandırmak ve oluşabilecek kırışıklıkları engellemek amacıyla 15 gün arayla  2 seans olarak uygulamak yeterli olacaktır. İyilik durumunu devam ettirmek için 3- 6 ayda bir seanslar tekrarlanabilir. Daha ileri yaşlarda ise ilk 2 seansdan 30 gün sonra hiyaluronik asidin kalıcılığını arttırıp kırışıklıkların azalması için IAL-SYSTEM ACP uygulaması yapılır.

Herhangi Bir Yan Etkisi Var mıdır?

  • Bu tedavi güvenilir bir uygulamadır. Enjeksiyon yerlerinde minimal morluklar oluşabilir. Bunlarda 2-3 gün içinde yok olur. Alerjik   reaksiyonlar çok nadiren gözlenebilir.
  • Hamile bayanlar   dışında rahatlıkla uygulanabilir. Aspirin kullanıyorsanız morarmayı engellemek amaçlı 2-3 gün öncesinden itibaren kesilmelidir.
  • Hyaluronik asidin erken absorbsyonunu engellemek için sauna, hamam gibi sıcak ortamlardan uzak durulmalıdır.

Yorumları Görüntüle

Kişiye Özel Uygulamalar

Etre Clinic

Kişiye Özel Uygulamalar, Lazer Epilasyon, Bölgesel İncelme, Dolgu Uygulamaları, Ultherapy ile Ameliyatsız yüz gençleştirme, Velashape III ile vücut şekillendirme…

Bizi Takip Edin

Sohbeti Başlat
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Hoşgeldiniz,
GENÇLİK AŞISI hakkında bilgi almak istermisiniz ?