preloader

KILCAL DAMAR TEDAVİSİ

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
blank

Yüzde , bacakta veya vücudun herhangi bir bölgesinde ortaya çıkan kılcal damar genişlemeleri maalesef  sağlık açısından olduğu gibi estetik yönden de çok rahatsız edicidir.

Yüzde bazen burun kenarları ;bazen göz altları , bazen de yanaklarda kılcallar oluşabilir.Bacaklarda ise özellikle arka kısımlar ;ayak bilekleri veya üst bacakta örümcek ağları şeklinde kendini gösterir. Sebebi ;  bazen genetik faktörler , bazen uzun süre ayakta kalmak gibi fiziki sebebler ,ya da bazen çok kuru cilt kaynaklı  olabilir.

Hem  estetik açıdan, hem de ilerlediğinde sağlık açısından problem oluşturan kılcal damar genişlemeleri artık lazerle kolay ve güvenli bir şekilde tedavi edilebilmektedir.Kılcal damarlar önce kırmızı ince çizgiler şeklinde başlar, sonra ilerlediğinde genişleyerek koyu kırmızı ya da  mor renge dönüşürler. Bu yüzeyel görüntü sorunun ilerlemesi durumunda  daha büyük damarları etkileyerek dolaşım problemi haline dönüşecektir. Neticede estetik yönden kötü bir görünüm oluştururken ,zamanla bacakta ağrı,şişlik,karıncalanma,uyuşma,çabuk yorulma gibi giderek artan şikayetlere yol açacaktır.

Bu nedenle erken dönemde yüzeyel ve ince kılcallar halinde iken sorunu çözmek ;ilerleyen dönemdeki büyük problemlere engel olacaktır.
Lazer tedavisi dokulara zarar vermeden , son derece düşük bir acıyla kolay , hızlı  ve etkin bir tedavi seçeneği sunar.

Lazer tedavisi hangi tip damarlara uygulanır? Herhangi bir sakıncası var mıdır?

Çapı 4 mm ye kadar olan ve ciltte örümcek ağı görüntüsü veren kılcal damarlar  lazerle silinebilir.Yoğun olarak bacaklar ve yüz bölgesindeki spider venler ve telenjiektazilere uygulanmaktadır.Örümcek ağı görüntüsü veren damarları silmek genel dolaşımı engellemediğinden  sakıncası yoktur.

Tedavi kaç seansta sonuç verir?

Ortama olarak 6-8 haftada bir uygulama ile yüz bölgesinde 1-2 ;bacakta 3-4 seansta görülen damarların % 80 kaybolduğu gözlemlenebilir.

Kaybolan damarlar tekrar oluşur mu?

Özellikle dolaşımın yoğun olduğu bacaklarda sosyal yaşam , hormonal ve fiziksel  özellikler , sigara  vb. nedenlerle tek tük yeni kılcal damar oluşumu görülebilir.Tedavi yine lazerle sağlanır.

Yorumları Görüntüle

Kişiye Özel Uygulamalar

Etre Clinic

Kişiye Özel Uygulamalar, Lazer Epilasyon, Bölgesel İncelme, Dolgu Uygulamaları, Ultherapy ile Ameliyatsız yüz gençleştirme, Velashape III ile vücut şekillendirme…

Bizi Takip Edin

Sohbeti Başlat
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Hoşgeldiniz,
KILCAL DAMAR TEDAVİSİ hakkında bilgi almak istermisiniz ?