preloader

LAZER EPİLASYON NEDİR?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili ve sağlıklı yollarından biridir. Kliniğimizde light age alexandrite lazer ve soğutma sistemi farklı ve modern olduğu için uygulama yapılan bölgedeki tüm noktalara etkin ve hızlı atışlar yapılabilmektedir. Bu yüzden acısız ve ağrısız bir epilasyon uygulaması yapabilmekteyiz.

EPİLASYON YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Epilasyonda ND-Yag, Alexandrite ve Diod lazer sistemleri kullanılır. Bu lazer sistemlerinde temel farklılık kullanılan dalga boylarının farklı olmasıdır. Her lazer sisteminin kendi içerisinde avantaj  ve dezavantları bulunmaktadır. Lazer sistemlerinin yanı sıra aslında lazer olmayan IPL (yoğunlaştırılmış ışık demeti) de epilasyon amacıyla kullanılmaktadır.

LAZER EPİLASYON AĞRILI BİR İŞLEMMİDİR?

Lazer epilasyon kullanılan dalga boyu ve soğutma sistemi farklılıklarına göre değişmek kaydıyla az acılı işlemdir. Ağda ve cımbızla alma gibi klasik epilasyon uygulamalaıryla kıyaslandığında daha az ağrılı ve kalıcı olduğu için tercih etmelisiniz.

LAZER EPİLASYONU KİMLER YAPTIRABİLİR?

Ergenliğini tamamlamış kadın ve erkekler lazer epilasyon yaptırabilirler. Lazer epilasyon yaptıracak kişiler kliğimizde uzman doktorlarımızca muayene edilirler ve detaylı değerlendirme-bilgilendirme sonrasında tedaviye karar veriliri. Hamilelik emzirme ilaç kullanımı epilasyon yapılacak bölgede aktif cilt enfeksiyonu varlığı ve ışık hassasiyeti gibi durumlarda tedavi bir süre ertelenmelidir.

LAZER EPİLASYONDA TEK SEANS YETERLİMİDİR?

Lazer ışını kılların sadece anagen evrede olan kısmına etkilidir. Dolayısıyla tek seans yeterli olmayacaktır. Memnun olacağınız netice elde edebilmek için kişiler arasında farklılılklar olmak kaydıyla 3- 8 seans uygulama yapmak gerekecektir.

Yorumları Görüntüle

Kişiye Özel Uygulamalar

Etre Clinic

Kişiye Özel Uygulamalar, Lazer Epilasyon, Bölgesel İncelme, Dolgu Uygulamaları, Ultherapy ile Ameliyatsız yüz gençleştirme, Velashape III ile vücut şekillendirme…

Bizi Takip Edin

Sohbeti Başlat
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Hoşgeldiniz,
LAZER EPİLASYON NEDİR? hakkında bilgi almak istermisiniz ?