preloader

LAZER İLE CİLT YENİLEME

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
blank

Cilt altında bulunan ve cilde esnekliğini, gerginliğini kazandıran kollajen ve elastin  lifler zamanla yaşlanır.Bu yaşlanmayı ultraviyole ışınlar hızlandırır. Böylece cildin gerginliği azalır, cilt yer çekimine karşı verdiği savaşı kaybeder ve zamanla ciltte sarkma , gevşeme meydana gelir.Cilt renginde koyulaşma  ve lekelenme oluşur.

Fotorejuvenasyon diye adlandırdığımız  radyofrekans  ışınlarıyla cilt yenileme işlemi  genel görünümün iyileştirilmesi ve cildin toparlanmasında en etkili yöntemlerdendir. Fotorejuvenasyon, filtre edilmiş ışık kullanarak  cilt  altındaki melanin, hemoglobin ve kollajeni seçici olarak hedefler. Işının verdiği ısı, etrafındaki deriye herhangi bir zarar vermeden, seçilmiş olan dokuya etki eder. Farklı sorunlarda, uygun filtreler ile dalga boyları değiştirilerek tam istenilen derinliğe erişilebilir.
Yapılan işlemlerle cilt ölü hücreler ve lekelerden arındırılılmış olur..Kollajen liflere verilen ışın uyarılarıyla  lifler kendilerini yenileyerek gerginliği artar.Yüz ,boyun ve ellerde gençleşme  , cilt renginde açılma sağlanır.Yapılan işlemlerin neticesinde cilt parlaklık kazanır ve kendi kollajenini sentezleyerek gün geçtikçe  yenilenmeye devam eder.

Gerekli tedavi sayısı problemin büyüklüğüne bağlı olarak değişir. Yaşlı ya da güneş ışığından zarar görmüş olan deride, lezyonun tipine bağlı olarak ardışık 3-6 seans gerekir. Tipik bir tedavi şeması, başlangıç tedavisini takiben 3 haftalık aralıklarla 3-6 seanstan ibarettir. İşlemin kalıcılığı için uygulamanın 1-2 yıl arayla tekrarlanmasında yarar vardır.

Fotorejuvenasyon ile tam yüz tedavisi 20 -30 dakika zaman alır, her tedaviden sonra 2 – 3 hafta içerisinde belirgin bir düzelme görülebilir.

Yorumları Görüntüle

Kişiye Özel Uygulamalar

Etre Clinic

Kişiye Özel Uygulamalar, Lazer Epilasyon, Bölgesel İncelme, Dolgu Uygulamaları, Ultherapy ile Ameliyatsız yüz gençleştirme, Velashape III ile vücut şekillendirme…

Bizi Takip Edin

Sohbeti Başlat
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Hoşgeldiniz,
LAZER İLE CİLT YENİLEME hakkında bilgi almak istermisiniz ?