preloader

LENF DRENAJ (PRESSO TERAPİ)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
blank

Lenf drenaj, genellikle bölgesel fazlalıkları olan kişilerin  ve aynı zamanda da selülit gibi cilt problemleri olan kişilerin tercih etiği bir uygulamadır. Fazla kiloların meydana gelmesinde oldukça önemli bir etken olan ödem ve toksinler, lenf drenaj sayesinde idrarla vücuttan atılabilmektedir. Ayrıca lenf drenaj masajı sayesinde dolaşım sistemi de düzenlenerek, bu sayede hücrelere daha doğru ve düzenli bir şekilde kan akışı sağlanabilir.  Dolayısı ile de kan akışı normal olan bir vücutta metabolizma da düzenlenerek kilo sorunu zamanla düzene girebilmektedir.

Lenf drenaj uygulaması tek başına da kilo sorunu ve cilt sıkılaşması için etkili olduğu gibi, kavitasyon, radyofrekans ve diğer zayıflama uygulamaları ile birlikte de kullanılarak daha kısa sürede ve kolay bir şekilde de etki elde edebilirler. Lenf drenaj uygulaması sayesinde sadece bölgesel kilolarınızdan kolay bir şekilde kurtulmakla kalmazsınız. Aynı zamanda lenf sisteminizin aktif bir şekilde etki etmesini sağlatarak vücutta yağlanma meydana gelmiş olan bölgedeki ödem ve toksinlerinde idrar ile atılmasını sağlamaktadır.Bununla birlikte dolaşım sisteminin de düzene girerek vücuttaki kan akışını da düzenlediği bilinmektedir.

Tüm bunların yanı sıra vücutta inanılmaz bir dinginlik ve dinlenmeye neden olan Lenf drenaj masajı, metabolizmanın hızlanmasına da yardımcı olduğundan kilo verme hızını arttırarak daha sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmanızı sağlamaktadır. Kısacası sadece bölgesel olarak kilo vermek amacı ile değil, ayrıca vücuttaki zararlı toksinlerden ve ödemlerden de arınmak için tercih edilmektedir.

Lenf Drenaj Uygulamasının yapılmaması gereken durumlar;

  • Hemoroit
  • Kemoterapi tedavisi görenler
  • Yüksek tansiyon
  • Hamileler
  • Kemik erimesi olanlar
  • Alerjik bünye
  • Morbit obezler
  • Kılcal damarları kalın ve yüzeye yakın olan kişilerde uygulanmamalıdır.

Yorumları Görüntüle

Kişiye Özel Uygulamalar

Etre Clinic

Kişiye Özel Uygulamalar, Lazer Epilasyon, Bölgesel İncelme, Dolgu Uygulamaları, Ultherapy ile Ameliyatsız yüz gençleştirme, Velashape III ile vücut şekillendirme…

Bizi Takip Edin

Sohbeti Başlat
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Hoşgeldiniz,
LENF DRENAJ (PRESSO TERAPİ) hakkında bilgi almak istermisiniz ?